You are not logged in.

1

Sunday, May 19th 2019, 2:41pm

Акумуляторний ліхтарик.

Купував я якось на базарі великий ліхтарик акумуляторний. Пропрацював він до першої зарядки.
Поставив на заряд, і якогось біса вирішив у цей час увімкнути його.
Світлодіоди на секунду яскраво засвітилися і погасли. І все, ні заряд не бере, ні світить.
Розібрав, проаналізував схему, продіагностував. Згоріли деталі зарядної плати, згорів акумулятор, згоріли світлодіоди.
Коли почав вивчати схемотехніку, виявилося що китайці зекономили і не поставили захисних елементів деталей на платі заряду батареї.
В результаті коли під час зарядки вмикаєш ліхтарик, то на батарею і світлодіоди йде висока напруга 220 вольт.
Так що майте на увазі якщо у вас є такі ліхтарі - ніколи не намагайтеся їх увімкнути під час заряду.
Триггер (триггерная система) — класс электронных устройств, обладающих способностью длительно находиться в одном из двух устойчивых состояний и чередовать их под воздействием внешних сигналов.

This post has been edited 2 times, last edit by "TRIGGER" (May 19th 2019, 3:06pm)

2

Sunday, May 19th 2019, 2:57pm

Але, купувати новий, із ймовірно такою ж гівняною схемою - це не наш шлях.
Та й взагалі, в таких ліхтарях зазвичай стоїть слабий гівняний свинцевий акумулятор на 4.6В і десь 2000 мА/год
Через кілька десятків циклів зарядок, та ще з такою гівняною схемою зарядки, вони як правило втрачають ємність і перестають тримати заряд.
А в мене якраз були під рукою літій іонні аккумулятори 18650 з батареї ноутбука.
Тож я взяв і переробив ліхтарик на літієві батареї. Із захисним контроллером заряду звичайно. І ще й з індикатором стану батареї.
Навіть 2 таких ліхтаря переробив. Туди влазить по 8 акумуляторів по 3000 мА/год
Заряду такої модернізованої батареї тепер вистачає приблизно на 30 годин безперервного світіння.
І ще й приладнав плату підвищуючого стабілізатору, і ліхтарик тепер отримав додаткову функцію повербанку і може заряджати телефони.
Ось що з того вийшло -

Триггер (триггерная система) — класс электронных устройств, обладающих способностью длительно находиться в одном из двух устойчивых состояний и чередовать их под воздействием внешних сигналов.

Reputation modifier: 11

• Send private message

3

Sunday, May 19th 2019, 4:02pm

Хорошо, когда голова работает и руки золотые! Отличная переделка! Организуйте бизнес из переделки дерьма в конфетку, спрос, уверен, будет!!!!!!

Reputation modifier: 16

• Send private message

4

Sunday, May 19th 2019, 9:33pm

В мене є начоловий ( налобный :D ) ліхтарик, з регульованим фокусом, я його купив першим в Рубіжному, і в Лисичанську, а, ліпше сказати, на С.Дінці , в темі нічної рибалки. Років 7, вже, не зїявлявся на С.ДІнці. Зараз відбулося друге пришествіє :D , виїжджаю на сома...Ну так і що? Всі рибалки, як на Бродвеє, сидять по обидва берега Дінця, і нещадно світять навкруги своїми хварами....Мій ліхтарик нузовсім гарний і ефективний, але потребує, або батарейок вищого класу, або купувати звичайні 1 раз на два рибальських виїзди...На базарі продаються ліхтарики 10 Вт, що мають 1800 лмн - смішно, бо на Алі можна купити, за ті ж гроші, 5000лмн....
Отже, я вирішив для живлення мого ліхтарика присобачити повербанку, яка в мене вже є, була раніше помилково куплена. - І, що ж? - перенапруга! Світить дуже яскраво, бомбезно, але гріється! А в режимі напівнавантаженння драйвер вимикає цю херню :( Довелось застосувати гарну іграшку, що була куплена для моєї соларпенел, але не знадобилась - регульований контролер - ефект вразливий, відрегулював на максимальну яскравісить при довгочасовому застосувінні в штатних режимах.
Одразу ж купив собі ще 3 контролера - згодяться , а куди, ще не знаю
fiks has attached the following image:
  • IMG_20190516_161326.jpg.6568aaccec55289a9f4e95e5e2865e65.jpg

This post has been edited 6 times, last edit by "fiks" (May 19th 2019, 10:05pm)

Reputation modifier: 16

• Send private message

5

Sunday, May 19th 2019, 10:00pm

Поставив на заряд, і якогось біса вирішив у цей час увімкнути його.

Це наша загальна біда, вона незалежить від обсягу нашої освіти, а, тільки, від власного первісного досвіду :rofl: - я теж вмикав, всьо сгорєло.....
слабий гівняний свинцевий акумулятор на 4.6В і десь 2000 мА/год
Через кілька десятків циклів зарядок, та ще з такою гівняною схемою зарядки, вони як правило втрачають ємність і перестають тримати заряд.
Я читав, що їх треба обслуговувати, як звичайні акуми- долити дістіляту, та заряджати, а, ліпше, проциклувати

This post has been edited 1 times, last edit by "fiks" (May 19th 2019, 10:06pm)