You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Мегабит Клуб — Рубежное, Северодонецк, Лисичанск. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, May 19th 2019, 2:41pm

Акумуляторний ліхтарик.

Купував я якось на базарі великий ліхтарик акумуляторний. Пропрацював він до першої зарядки.
Поставив на заряд, і якогось біса вирішив у цей час увімкнути його.
Світлодіоди на секунду яскраво засвітилися і погасли. І все, ні заряд не бере, ні світить.
Розібрав, проаналізував схему, продіагностував. Згоріли деталі зарядної плати, згорів акумулятор, згоріли світлодіоди.
Коли почав вивчати схемотехніку, виявилося що китайці зекономили і не поставили захисних елементів деталей на платі заряду батареї.
В результаті коли під час зарядки вмикаєш ліхтарик, то на батарею і світлодіоди йде висока напруга 220 вольт.
Так що майте на увазі якщо у вас є такі ліхтарі - ніколи не намагайтеся їх увімкнути під час заряду.
Триггер (триггерная система) — класс электронных устройств, обладающих способностью длительно находиться в одном из двух устойчивых состояний и чередовать их под воздействием внешних сигналов.

This post has been edited 2 times, last edit by "TRIGGER" (May 19th 2019, 3:06pm)

2

Sunday, May 19th 2019, 2:57pm

Але, купувати новий, із ймовірно такою ж гівняною схемою - це не наш шлях.
Та й взагалі, в таких ліхтарях зазвичай стоїть слабий гівняний свинцевий акумулятор на 4.6В і десь 2000 мА/год
Через кілька десятків циклів зарядок, та ще з такою гівняною схемою зарядки, вони як правило втрачають ємність і перестають тримати заряд.
А в мене якраз були під рукою літій іонні аккумулятори 18650 з батареї ноутбука.
Тож я взяв і переробив ліхтарик на літієві батареї. Із захисним контроллером заряду звичайно. І ще й з індикатором стану батареї.
Навіть 2 таких ліхтаря переробив. Туди влазить по 8 акумуляторів по 3000 мА/год
Заряду такої модернізованої батареї тепер вистачає приблизно на 30 годин безперервного світіння.
І ще й приладнав плату підвищуючого стабілізатору, і ліхтарик тепер отримав додаткову функцію повербанку і може заряджати телефони.
Ось що з того вийшло -

Триггер (триггерная система) — класс электронных устройств, обладающих способностью длительно находиться в одном из двух устойчивых состояний и чередовать их под воздействием внешних сигналов.

Reputation modifier: 11

• Send private message

3

Sunday, May 19th 2019, 4:02pm

Хорошо, когда голова работает и руки золотые! Отличная переделка! Организуйте бизнес из переделки дерьма в конфетку, спрос, уверен, будет!!!!!!

Reputation modifier: 16

• Send private message

4

Sunday, May 19th 2019, 9:33pm

В мене є начоловий ( налобный :D ) ліхтарик, з регульованим фокусом, я його купив першим в Рубіжному, і в Лисичанську, а, ліпше сказати, на С.Дінці , в темі нічної рибалки. Років 7, вже, не зїявлявся на С.ДІнці. Зараз відбулося друге пришествіє :D , виїжджаю на сома...Ну так і що? Всі рибалки, як на Бродвеє, сидять по обидва берега Дінця, і нещадно світять навкруги своїми хварами....Мій ліхтарик нузовсім гарний і ефективний, але потребує, або батарейок вищого класу, або купувати звичайні 1 раз на два рибальських виїзди...На базарі продаються ліхтарики 10 Вт, що мають 1800 лмн - смішно, бо на Алі можна купити, за ті ж гроші, 5000лмн....
Отже, я вирішив для живлення мого ліхтарика присобачити повербанку, яка в мене вже є, була раніше помилково куплена. - І, що ж? - перенапруга! Світить дуже яскраво, бомбезно, але гріється! А в режимі напівнавантаженння драйвер вимикає цю херню :( Довелось застосувати гарну іграшку, що була куплена для моєї соларпенел, але не знадобилась - регульований контролер - ефект вразливий, відрегулював на максимальну яскравісить при довгочасовому застосувінні в штатних режимах.
Одразу ж купив собі ще 3 контролера - згодяться , а куди, ще не знаю
fiks has attached the following image:
  • IMG_20190516_161326.jpg.6568aaccec55289a9f4e95e5e2865e65.jpg

This post has been edited 6 times, last edit by "fiks" (May 19th 2019, 10:05pm)

Reputation modifier: 16

• Send private message

5

Sunday, May 19th 2019, 10:00pm

Поставив на заряд, і якогось біса вирішив у цей час увімкнути його.

Це наша загальна біда, вона незалежить від обсягу нашої освіти, а, тільки, від власного первісного досвіду :rofl: - я теж вмикав, всьо сгорєло.....
слабий гівняний свинцевий акумулятор на 4.6В і десь 2000 мА/год
Через кілька десятків циклів зарядок, та ще з такою гівняною схемою зарядки, вони як правило втрачають ємність і перестають тримати заряд.
Я читав, що їх треба обслуговувати, як звичайні акуми- долити дістіляту, та заряджати, а, ліпше, проциклувати

This post has been edited 1 times, last edit by "fiks" (May 19th 2019, 10:06pm)