You are not logged in.

Reputation modifier: 20

• Send private message

591

Saturday, May 18th 2019, 12:29am

fiks, ніхто не згадує 2010 рік)))
Просто ріст економіки неможливо оцінювати окремо в буханках, тоннах і літрах, так? Отже, необхідна якась одиниця вимірювання - валюта чудово підходить.
Але жодна валюта не є сталою величиною з еталоном у палаті мір та вагів, і 10 гривень у 1999 та 2019 роках це дуже різні 10 гривень. Та й самі ціни товарів постійно змінюються.
Як тоді вимірювати ріст економіки?
Тут на допомогу і приходить трюк із базовим роком, коли оцінюють всі буханки, тонни і літри за цінами і у валюті базового року, нівелюючи таким чином вплив ін-/дефляцїі та де-/ревальвації))

А рік і неважливий, просто Світовий банк використовує 2010, то чому б не скористатися цими даними))
Я всегда налегке, в дороге,
Мои приметы - дождевой плащ, и добрая обувь, и палка,
срезанная в лесу...

This post has been edited 5 times, last edit by "Охотник" (May 18th 2019, 12:40am)

• Send private message

592

Sunday, May 19th 2019, 1:02pm

Плюс на мінус. Які позитивні та негативні нормативні зміни відбулися минулого кварталу

Quoted

Монетизація субсидій та скасування норми про незаконне збагачення. Огляд реформ за перший квартал 2019 року

Свята, початок передвиборчих перегонів, загальна непевність позначилися на роботі парламенту. Народні обранці працювали дуже повільно й ухвалили вдвічі менше законопроектів, ніж минулого кварталу –лише 15 проти 30 наприкінці 2018 року. Серед #перемог першого кварталу 2019 – монетизація субсидій, електронні рецепти на ліки, боротьба з розмиванням податкової бази компаніями, скасування книги скарг та пропозицій. Але є і велика #зрада – скасування норми Кримінального кодексу про незаконне збагачення.
...
Далі: https://voxukraine.org/uk/plyus-na-minus…ulogo-kvartalu/
срезанная в лесу...

• Send private message

593

Friday, June 7th 2019, 2:30pm

Quoted

Камінг-аут Газпрому.

Вони нарешті визнали, що для них поставки газу в Україну є набагато більш важливими ніж транзит через Україну.

ТАСС пише, що: «Миллер отметил, что вопросу продления контракта на транзит российского газа через украинскую территорию в последнее время уделяется неоправданно много внимания, в то время как на самом деле самым главным и важным вопросом является заключение прямого контракта на поставку газа на Украину.»

Пояснюється це дуже просто.

Росія впродовж років, поки ми це не змінили, отримувала від України за газ в середньому на 5 мільярдів доларів більше ніж сплачувала нам за транзит.

Це 5 відсотків ВВП України!

Гроші шли з України в Росію. Росія ставала сильнішою, Україна - слабкішою.

Ми це змінили - через Стокгольмський арбітраж, через поставки з Європи тощо.

Тепер Росія платить за транзит майже на мільярд доларів більше ніж Нафтогаз витрачає на весь імпортований газ.

Тобто зараз гроші йдуть з Росії в Україну.

Це і не влаштовує Росію.

Вони хочуть, щоб Україна набагато менше отримувала за транзит ніж платила Росії за газ.

По-простому, вони хочуть, щоб по кінцевому рахунку Росія отримувала гроші, а Україна їх втрачала.

І оці всі хороводи з Бойком і Медведчуком до виборів у Кремлі, а зараз у Санкт-Петербурзі - це намагання знайти собі можновладців в Україні, які б через власну корумпованість та некомпетентність, зробили те, що хоче Росія, в супереч інтересам України.

Для електорату Бойка і Медведчука можу прямо сказати - нам це теж пропонували, ми відмовилися, бо це невигідно Україні. Мені особисто, як голові делегації Нафтогазу на двосторонніх переговорах з Газпромом, це пропонував Газпром.

Так що нічого унікального у пропозиціях Бойку та Медведчуку немає, ніякий «дешевий газ» з Росії вони не привезуть.

Можу тільки порадити прочитати інтерв’ю Ігоря Діденка, або подивитися документий фільм про Стокгольмський арбітраж, де він каже як Газпром «дурив» Україну.

Ну і щодо «знижки», яку вони пропонують. Спочатку вони завищують ціну на 100 відсотків від справедливої ринкової ціни, а потім дають «знижку» у 24 відсотків. Це на кого розраховано?

Нафтогаз зараз купує дешевше у Європі, ніж Газпром пропонує «зі знижкою».

Наостанок, нагадаю пану Міллеру, що Газпром з квітня 2018 року не виконує свої контракті зобов’язання по поставці газу в Україну. І тому через новий арбітраж у Стокгольмі ми змусимо Газпром заплатити за це сотні мільйонів доларів.

Так що навіть не потрібні ваші химерні «знижки», просто виконуйте контракт і рішення міжнародних судів.
Yuriy Vitrenko
срезанная в лесу...

• Send private message

594

Saturday, June 8th 2019, 11:28am

Quoted

Тут Президент в очередной раз на ВР наехал. Мол правильно я вас распустил, не принимаете мои законы.

Мне же нынешняя ВР нравится.
Принимает нужные стране законы, причем, без всякого нажима со стороны Президента, скорее, вопреки.
Например, 6июня был принято закон "о промышленном безвизе", Грубо говоря, нормативные документы, касающиеся технического регулирования приводятся в соответствие с законодательством ЕС.
Самое главное в этой истории то, что теперь открыта дорога для заключения с Еврокомиссией "Соглашения об оценке соответствия и приемлемости промышленных товаров", которое позволит украинским товарам выходить на европейский рынок с результатами украинских испытаний и сертификации.
Сегодня для выхода на рынок ЕС украинский производитель должен сертифицировать свою продукцию в Европе. что дорого и для многих мелких производителей вообще недоступно.
Т.е. ВР приняла воистину реформаторский закон, позволяющий ускорить развитие украинского экспорта в Европу.

То, что Президент Зеленский этого не заметил, понятно. Он не тем озабочен.
Но то. что СМИ этого не заметили, или вовсе не упомянув о принятом законе. или посвятив ему несколько мало понятных строк, удивляет.
Попробуйте найти информацию о принятом законе в Гугле. Я, например, задал поиск по словам "Верховна Рада прийняла закон" и получил много страниц ссылок с избирательным кодексом и языковом законом. Все.

У населения опять формируется искаженное представление о событиях, о реальности, о важности происходящих событий.

В результате есть немалая доля вероятности. что следующая ВР с большинством из партии Зеленского и двух оппоблоков подобных законов принимать не будут. Успейте насладиться
Volodimir Rapoport
Охотник has attached the following image:
  • 62058144_1412661602210124_5615186770447564800_n.jpg
срезанная в лесу...

• Send private message

595

Tuesday, June 11th 2019, 1:27pm

Нафтогаз зараз купує дешевше у Європі, ніж Газпром пропонує «зі знижкою».

Andriy Kobolyev
срезанная в лесу...

IDDQD

Intermediate

(938)

Reputation modifier: 10

• Send private message

596

Thursday, July 11th 2019, 10:06pm

"Нафтогаз" знизить ціну на газ для населення на 10%

Президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками НАК "Нафтогаз" і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб обговорити ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
За словами представника президента у Кабінеті міністрів Андрія Геруса, за останні місяці відбулося зниження ціни на газ і є передумови для подальшого здешевлення вже в липні, а сумарне зменшення ціни газу за травень – липень становитиме близько 21%.
Присутній на зустрічі керівник інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов повідомив, що нині на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського та американського скрапленого палива, що сприяє зниженню оптових цін.
І, відповідно, Україна збільшила закупівлю цього енергоресурсу, який закачує у підземні сховища, – вже є 14,2 млрд куб м, а на початок опалювального сезону планується вийти на 19-20 млрд куб. м.
"У липні ми знизимо ціну для населення на 10,4%", – повідомив він і підписав відповідне розпорядження.
Фаворов також зауважив, що зниження ціни не суперечить умовам співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки є реакцією на ситуацію на газовому ринку.

• Send private message

597

Thursday, July 11th 2019, 11:44pm

прес-служба Офісу президента.

Quoted

Але є випадки, коли споживачі виграють від тенденцій конкурентних ринків. Як приклад він навів нещодавню ситуацію з нафтопродуктами:«Ми провели моніторинг цін і побачили, що оптові ціни суттєво знизилися, а АЗС не відреагували. Ми звернули на це увагу, АЗС дослухалися і зменшили ціну приблизно на 1 грн».
Шедевр, що написано золотими літерами (якщо ви розумієте, про що я))) На серйозі втирати в одному абзаці про перевагу конкурентних ринків і тут же розповідати, нібито натиснули на приватні АЗС і вони відреагували, дорогого варте))) Головне не реготати)))
Лібертаріанці на марші*)))

Quoted

Президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками НАК "Нафтогаз" і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб обговорити ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.
Та майте ж совість, дайте Гройсману чесно попіаритися на темі! А то як в приказці, у зниження тарифів багато батьків, а підвищення - завжди сирота))

Quoted

Нагадаємо:

Кабінет міністрів зобов’язав "Нафтогаз України" знизити ціну природного газу для населення в липні ще на 650 гривень за тисячу кубічних метрів.

Із 1 травня в Україні починає діяти нова ціна на газ для населення і теплової генерації, затверджена на травень поточного року на рівні 8247 гривень за тисячу кубометрів (раніше було 8550 гривень).

Відповідне рішення було ухвалене в кінці квітня Кабінетом міністрів і НАК "Нафтогаз України".

На початку квітня "Нафтогаз" виконав розпорядження уряду і знизив ціну на газ для населення з квітня 2019 року із 8,55 грн за куб до 8,38 грн за куб – тобто на 17 копійок за куб.

Також Кабінет Міністрів ухвалив постанову №293 і зобов’язав "Нафтогаз" з червня продавати для населення газ дешевше.
Словом, Зеленський піариться незаслужено на чужих рішеннях, на рішеннях Кабміну, які взагалі не в компетенції президента.

Ну хай граються. Поки ще можна, склалася парадоксальна ситуація, коли промисловості продають значно дешевше, ніж населенню за ПСО. Головне пам'ятати, що це сезонне явище і восени імпорт подорожчає.

_____
*Хто не в темі:

Quoted

"В основі ідеології нашої партії лежить ідеологія лібертаріанства", - сказав він.

На питання, чи знає сам Зеленський, що це таке і чи зможе вимовити це слово, Стефанчук відповів ствердно.

"Ми з цього почали формувати наші з ним відносини - ліберальна модель економіки, ліберальна модель відносин з відповідними національними особливостями", - сказав він
http://texty.org.ua/pg/news/textynewsedi…hna_ideologija_
срезанная в лесу...

This post has been edited 3 times, last edit by "Охотник" (Jul 12th 2019, 12:10am)

• Send private message

598

Sunday, July 14th 2019, 3:27pm

Віва ля Укрпошта. Що змінилося за 3 роки на головній пошті країни?

Quoted

У мене немає статистики, але думаю, що більшість українців ненавидить Укрпошту. В нашій колективній свідомості - це таке планово-збиткове підприємство, що смокче кошти з Держбюджету, щоб створювати черги у відділеннях, доставляти вітання з Новим роком десь під травень, торгувати порошком "Лотос-М" і туалетним папером, все це притрушуючи хамським ставленням персоналу до відвідувачів.

Звідси слідує логічний висновок, що Укрпошта, як рудимент савєцкаго минулого, терміново має бути ліквідована, аби нарешті віддати весь світ поштових перевезень лагідним хвилям вільного ринку, де вже багато років прекрасно працюють приватні оператори.

Оці два абзаци вгорі - є повнею маячнею. Кажу це, як людина, яка донедавна сама так вважала, поки не почула і не побачила факти про те, якою реальність є насправді, що було на Укрпошті раніше і що є тепер, а також не дізналася плани підприємства.

Отже, коротко розвінчуємо міфи.
Далі: https://site.ua/anton.senenko/21301-viva…-poshti-krayini
срезанная в лесу...

• Send private message

599

Monday, July 29th 2019, 10:59am

Кілометри реформ: що змінилося в інфраструктурі країни за останні роки?

Quoted

У серпні 2013 року мені конче було потрібно дістатися з Сімферополя до Києва. За збігом обставин я потрапив в аеропорт столиці півострова і з цікавості запитав квитки на літак. Вартість мене вразила: щось більше 2500 гривень (по курсу 8). Тому довелося добиратися кількома поїздами та електричками.

Цю історію я згадую кожного разу, коли нині купую квитки в Європу по 15-20 євро і користуюся безвізом. Цю історію я згадую, коли нині залюбки милуюся цінами на внутрішні авіарейси, які суттєво знизилися. Цю історію я згадую, коли мені кажуть, що за 5-ть років у сфері транспорту та інфраструктури в країні ніц не покращилося.

Люди категорично відмовляються помічати прихід Uber, кепкують з Uber Shuttle (хоча він їздить забитий), ігнорують появу Райанейр та повні поїзди Інтерсіті, що мчать прямісінько в Європейські міста.

Я завжди це списую на брак інформації.

Така само ситуація з Укрпоштою - поки не наведеш об'єктивні цифри (докладно про діяльність національного поштового оператора я писав тут) - люди продовжують згадувати втрачену посилку та лист, що йшов 4 місяці, поштарку, що облаяла і таке всяке.

З цієї причини мені було дуже цікаво відвідати Міністерство інфраструктури і послухати про зміни, що сталися останніми роками.

То що ж там?
Далі: https://site.ua/anton.senenko/21643-kilo…a-ostanni-roki/
срезанная в лесу...

• Send private message

600

Friday, August 2nd 2019, 1:13pm

Quoted

Довіра міжнародних компаній – це те, що коштує дуже дорого та вимагає цілковитої прозорості, років наполегливої праці. Наразі маємо контракти з 31 іноземною компанією на зберігання газу в українських ПСГ, вони закачали до наших сховищ та зберігають в режимі митного складу вже 1,4 млрд куб.м. газу – ця цифра суттєво перевищує наші попередні очікування. Всього в ПСГ України зараз знаходиться більше 4 млрд. куб. м. газу, який належить компаніям, що не входять до Групи Нафтогаз.

До 2014 про таке було годі й мріяти – жоден європеєць не ризикнув би розмістити в Україні і кубічного метра свого газу. З того часу ми пройшли довгий шлях – всі гравці ринку отримали рівний та недискримінаційний доступ до потужностей зі зберігання газу, можливість працювати в режимі митного складу. Ми уважно вивчаємо всі проблеми, які виникають у наших партнерів і робимо все можливе для максимального завантаження сховищ. Впевнений, коли запрацює послуга "транспортування на короткі відстані" (short-haul services) – використання українських ПСГ для міжнародних компаній стане ще привабливішим.

Але є ще один критичний фактор, від якого залежатиме майбутнє наших сховищ – це проведення анбандлінгу за правильною моделлю. Після його завершення українськими ПСГ має керувати фаховий та надійний оператор, який користується довірою учасників ринку. Вважаю, що оновлений Нафтогаз в черговий раз довів свою здатність керувати українськими газовими сховищами саме таким чином.

Ukraine foreign gas storage injections exceed expectations, operator
https://www.facebook.com/andriy.kobolyev…156777962698440

Quoted

Обсяги газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) за липень зросли на 2,3 млрд куб. м – до 15,9 млрд куб. м.

Таким чином, наразі в ПСГ знаходиться на 3 млрд куб. м більше газу, ніж торік.

Україна продовжує накопичення газу в ПСГ в рамках підготовки до наступного опалювального сезону.

Як повідомлялося, для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового сезону 2019/2020 рр. необхідно накопичити в ПСГ близько 20 млрд куб. м газу.

www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/C9F3…225844A00307319
срезанная в лесу...

1 user apart from you is browsing this thread:

1 guests