Вы не авторизованы.

Добро пожаловать в Мегабит Клуб — Рубежное, Северодонецк, Лисичанск! Если это твой первый первый визит сюда, то прочитай, пожалуйста, Правила и Справку. Ты можешь зарегистрироваться и получить полный доступ к возможностям Форумов. Используй регистрационную форму чтобы зарегистрироваться или узнай больше о процессе регистрации. Зарегистрированные пользователи могут войти в Форумы тут.

Месторасположение: Рубежное, Харьков

Модификатор репутации: 20

• Отправить личное сообщение

21

30.11.2018, 13:23

у Харкові, якщо кип'ятити воду хвилин 15-20, утворюється іржава піна, а на дні формується іржавий осад :-!
У більшості великих та й не тільки міст взагалі воду неможливо з-під крану пити, бо і трубопроводам мільярди років, і джерела водопостачання сумнівні...
Рубіжне в цьому плані сильно виграє
*тричі стукає по дереву*
Я всегда налегке, в дороге,
Мои приметы - дождевой плащ, и добрая обувь, и палка,
срезанная в лесу...

fiks

Постоялец

(27,193)

Модификатор репутации: 14

22

30.11.2018, 13:28

Як перевірити клапан?

Зняти і перевірити, або тиском, або візуально, натискуючі на пластиковий стрижень. Виходячі з конструкції клапан взагалі не може зіпсуватися до такого стану, шо не може скидати зайвий, аварійний тиск. Він може зіпсуватися до такого стану, що не зможе здержувати звичайний робочій тиск, і буде пропускати гарячу воду назад в систему холодної води

23

30.11.2018, 13:49

Зняти і перевірити, або тиском, або візуально, натискуючі на пластиковий стрижень
Хм, але понатискати можна тільки на зворотній клапан... А для перевірки запобіжника, напевно, достатньо просто відкрити рукояткою, щоби пішла вода зі штуцера - значить пружина стискається і немає засмічення
срезанная в лесу...

Сообщение редактировалось 3 раз(а), последний раз пользователем "Охотник" (30.11.2018, 17:18)

24

30.11.2018, 17:16

О! В мануалах так і пишуть!

срезанная в лесу...

Сообщение редактировалось 1 раз(а), последний раз пользователем "Охотник" (30.11.2018, 17:35)

25

30.11.2018, 20:24

а що ви скажете про бойлери з "сухим теном". є сенс брати у порівнянні з "класичними"?

А як на мене, маркетинг такий маркетинг))

Добре, ТЕН розміщено у сталевій колбі, він не контактує із водою безпосередньо.
Але ж колба контактує? І нагрівається так само, як мокрий ТЕН? То з якого дива накипу не осідати на колбі?

І ще така думка: мокрий ТЕН охолоджується безпосередньо водою; сухий, як не крути, контактує із повітрям - чи не є це гарантією перегрівання і частішого виходу з ладу?

Ну, таке, мислі вслух...
срезанная в лесу...

Сообщение редактировалось 1 раз(а), последний раз пользователем "Охотник" (01.12.2018, 20:45)

fiks

Постоялец

(27,193)

26

30.11.2018, 21:12

І ще така думка: мокрий ТЕН охолоджується безпосередньо водою; сухий, як не крути, контактує із повітрям - чи не є це гарантією перегрівання і частішого виходу з ладу?

Ну, таке, мислі вслух...

Думка слушна, вона передбачає аргументовану відповідь: - сухі ТЕНи, що не мають безпосереднього охолодження водою, мають іншу конструкцію, вони не повинні "згоряти" в повітряному середовищі. Такі ТЕНи - це не новина, вони існували вже дуже давно...Я знаю точно, що в саунах :D встановлювались саме такі, " повітряні" ТЕНи. В інших галузях народного господарства, ймовірно, теж, але я знаю тільки про сауни ;)
Ну, а якщо, крім жартів - то "сухий" , ретельно розрахований ТЕН, ніколи не згорить, бо він не ізолюється кам"яною панчохою від тепловідбірника ( води). Він існує у власному просторі, у власному , ретельно розрахованому температурному режимі...а колба?- так вона ніколи і не збере на собі зайвого накипу, бо вона не розжарюються ТЕНом, а , тільки, підігрівається буферною зоною, що є між ТЕНом і самою колбою. Це, майже, те ж саме, що є різницею між звичайним бітерміческим котлом індівідуального опалення, і котлом з окремим теплообмінником ( елітним котлом).

Сообщение редактировалось 2 раз(а), последний раз пользователем "fiks" (30.11.2018, 21:29)

TRIGGER

Вождь

(116,506)

• "TRIGGER" создал эту тему

Модификатор репутации: 23

27

30.11.2018, 21:27

Теж думаю фігня. Буде менше ККД. "Сухий" стакан з ТЕНом гірше проводитиме тепло, довше грітиметься, більше електрики їсть.
І я теж думаю що поверхня цього "стакану" з теном починна нагріватися до сотні градусів, а отже накип все одно буде тільки тепер на стакані.
Триггер (триггерная система) — класс электронных устройств, обладающих способностью длительно находиться в одном из двух устойчивых состояний и чередовать их под воздействием внешних сигналов.

fiks

Постоялец

(27,193)

28

30.11.2018, 22:02

З
я теж думаю що поверхня цього "стакану" з теном починна нагріватися до сотні градусів,

з чого б це? Миттэве охолоджування водою , що, не сприймається до уваги? Стакан, що, зпочатку розжариться до 100 , чи , ще там, до якоїсь температури, а потім начне віддавати у воду свою єнергію?
Теж думаю фігня. Буде менше ККД. "Сухий" стакан з ТЕНом гірше проводитиме тепло, довше грітиметься, більше електрики їсть.
Давайте не забувати, що єнергія з нівідкуди не виникає, і в нікуди не зникає...ККД треба вимірювати, він інколи, а, може, й завжди дає неочікувані сюрпризи... Тобто, ми думаємо про одне, а , в результаті вимірювань. бачімо інше...
Тепер про споживання єлектрики, стосовно закону Ома: - неохолоджений ТЕН має більший опiр
, ніж охолоджений - далі треба писати?
Трохи довше грітись буде- ну, так, це обумовлюється наявністтю буферної зони між ТЕНом і стаканом, але ж, це саме знизить миттєве навантаження на єлекторомережу?-А?
Практичний досвід показує, що, коли ми неперервно використовуємо гарячу воду з бойлера, то треба зробити паузу в споживанні, і пауза ця рівняється... десь, біля години. Якщо , з сухим ТЕНом ця пауза буде рівнятись годину з четвертиною - то це не порушить комфорту нашого життя, але дає переваги в м"якому навантаженні на електромережу і в збереженні недешевого ТЕНу ...........

Сообщение редактировалось 5 раз(а), последний раз пользователем "fiks" (01.12.2018, 06:06)

29

01.12.2018, 00:26

сухі ТЕНи, що не мають безпосереднього охолодження водою, мають іншу конструкцію, вони не повинні "згоряти" в повітряному середовищі
Згоден))

а колба?- так вона ніколи і не збере на собі зайвого накипу, бо вона не розжарюються ТЕНом, а , тільки, підігрівається буферною зоною, що є між ТЕНом і самою колбою
Справедливо сказати і про звичайний ТЕН, що це металева оболонка, яка тільки підігрівається буферною зоною ізолятора між розжареною ниткою і оболонкою.
Загортаємо його ще в один додатковий знімний шар металу - ось і маємо сухий ТЕН))

Я так думаю, що не можуть мокрий ТЕН і колба співставних розмірів нагріватися до принципово різних температур, бо мусять віддавати приблизно однакову кількість тепла, а значить і накипу принципово менше не утворюватиметься
срезанная в лесу...

Сообщение редактировалось 1 раз(а), последний раз пользователем "Охотник" (01.12.2018, 00:54)

30

01.12.2018, 15:18

Хм... А може ця маркетингова замануха не така вже й безпідставна...

Беремо два абсолютно однакові бойлери*, котрі між собою відрізняються лише ТЕН-ами:
https://atlantic-market.com.ua/vodonagre…p-vm080d400-1-m
https://atlantic-market.com.ua/vodonagre…m-080-d400-2-bc

Із відмінностей в технічних характеристиках тільки "Минимальное время нагрева от 15 до 65 °С" (194 хвилини для мокрого і 165 для сухого ТЕН-у), "Тепловые потери, кВт/24 ч при 65°C" (0,95 та 1,35 відповідно).

І ось ключовий момент:
мокрий ТЕН і колба співставних розмірів
Так, ми маємо два нагрівальні елементи (1, 2) однакової потужності, але ж площа поверхні у них абсолютно різна!

На жаль, на офіційному сайті не вказують розміри, тому скористаюся даними одного інет-магазину:

Quoted

Диаметр стеатитового нагревателя = 48мм
Длина цилиндрической части ТЭНа (погружная длина) = 320 мм

Далі.
Відомо, що довжина місця під термостат у мокрого ТЕН-у має бути близько 27 см. Ось цей підходить і дуже схожий на офіційний:

Які розміри гнутої трубки? Десь біля 850 мм в довжину та 8 мм діаметром?

Згадуємо формулу площі бічної поверхні циліндру: S = 2 * pi * R * H, рахуємо... і отримуємо 48 230 mm^2 бічної поверхні сухого ТЕН-у та 21 352 mm^2 мокрого.
А площа колби сухого ТЕН-у ще більша!

Це одночасно пояснює і більшу швидкість нагріву води у моделі із сухим ТЕН-ом, і більше розсіювання тепла за день. Також не важко зрозуміти, що нагрівши умовний літр води на більшій площі, ми дійсно отримаємо тонший шар накипу))

Чи варті ці переваги вдвічі більшої ціни? ХЗ, мені здається, мокрий ТЕН і сам собою достатньо надійна штука, яка зовсім не потребує аж такої частої заміни, як це розписують торговці. А від регулярної заміни аноду і чистки бойлера все одно нікуди не дінешся))

*Я обрав саме цю фірму, бо вони єдині з популярних, хто не соромиться прямо на офіційному сайті тримати розділ із запчастинами до своїх бойлерів, тоді як у решти ця інформація чомусь під грифом "секретно" :scratch:
срезанная в лесу...

Сообщение редактировалось 2 раз(а), последний раз пользователем "Охотник" (01.12.2018, 15:39)

Кроме тебя эту тему читают: 1

1 гостей.